dr Paulina Kmiotek
Paulina Kmiotek - ZnanyLekarz.pl
dr Jakub Kmiotek
Jestem absolwentem Akademii Medycznej w Warszawie, specjalistą z zakresu pediatrii i gastroenterologii, z otwartym przewodem doktorskim.
Swoje doświadczenie zawodowe oparłem zarówno na wieloletniej pracy szpitalnej (obecnie jestem starszym asystentem Kliniki Gastroenterologii, Hepatologii, Zaburzeń Odżywiania Instytutu „Pomnik- Centrum Zdrowia Dziecka” jak i też pracy w podstawowej opiece zdrowotnej jako pediatra „pierwszego kontaktu”.
Moja praca to moja pasja. Opieka nad chorymi, zarówno z problemami chwilowymi jak i tymi, gdzie proces chorobowy jest przewlekły, sprawia mi przyjemność.
Od wielu lat zajmuje się chorymi z hepatopatią zaporową ( np.stan po operacji Fontana), zmianami ogniskowymi wątroby czy śledziony, autoimmunizacyjnym zapaleniem wątroby, PSC czy jelitową ucieczką białka. Mimo ukierunkowania swojej codziennej praktyki, nadal przyjemność sprawia mi pomoc chorym z zapaleniem ucha, zapaleniu płuc czy zaparciem.
W swojej pracy stosuje najnowsze metody diagnostyczne – wykonuje badania USG jamy brzusznej i płuc. Od wielu lat wykonuję ocenę elastograficzną wątroby i śledziony (FibroScan) z powodu licznych wskazań – zarówno w zapalnych chorobach wątroby jak w chorobach serca.
Na wizytach domowych dysponuję mobilnym USG i szerokim panelem profesjonalnych testów laboratoryjnych, wieloletnie doświadczenie w stosowaniu techniki point of care pozwala mi na dokładną ocenę stanu chorego, ułatwia postawienie diagnozy i wdrożenie skutecznego leczenia.
W swojej pracy staram się kierować kompleksowością opieki i zwracać uwagę na wszystkie problemy zdrowotne chorego jako całość.
Jakub Piotr Kmiotek - ZnanyLekarz.pl